Augalai ir svetainės baldai

Interjero sprendimaiŠiuolaikiniame interjere gražūs svetainės baldai gali sudaryti nuostabų derinį su tinkamai parinktais kambariniais augalais. Tačiau tinkamai viską suplanavus ir išdėsčius, namų interjeras bus jaukus, gyvas, modernus. Jeigu ką nors supainiosite – namus paversite senolių priplėkusiu būstu. Ką daryti, kad augalai ir baldai gerai derėtų tarpusavyje?

Vienos rūšies taisyklė

Prisiminkite, kaip atrodo augalais perkrauti bobučių kambariai? Gėlė turi ir žalius lapus, ir spalvotus žiedus, ir rudą vazoną, ir kokią nors raudoną lėkštutę, ir dar velykinį žaislinį viščiuką, įsmeigtą į žemę. Visi augalai skirtingi, visi vazonai skirtingi, visos lėkštutės skirtingos, o baldai – iš vis iš skirtingų komplektų, užtiesti kalnais nertų spalvotų servetėlių, „klijonkių“ ir margų staltiesių… Apie paveikslus bei kilimus ant sienos net nekalbėsime. Taigi, norėdami, kad jūsų butas atrodytų skoningai, laikykitės vienos rūšies taisyklės. Tegul baldai būna kaip iš vieno komplekto. Tegul vazonai visi būna vienodi, tarkime, balti. Tegul lėkštutės būna vienodos. Geriausio efekto pasieksite, jeigu ir gėlės bus tarsi vienos rūšies. Pavyzdžiui, jos visos bus žalios spalvos. Tuomet turėsite puikius namus. Nuosaikumas ir proporcijos taip pats išliks labai svarbiu kriterijumi. Norėdami turėti jaukumą ir stilių, turėsite ir neperkrauti namų. Tas, kas gražu, turės būti nuosaiku.

Saugokite šviesą

Namų interjeras gražus tik tada, kai jame pakanka šviesos. Paradoksalu, nes šviesos norės ir jūsų augalai, ir jūs patys. Tad kas jau kas, bet svetainės baldai tikrai neturėtų būti pirmoje vietoje stovint eilėje dėl šviesos. Jie turėtų turėti savo vietas, kad niekam netrukdytų, kad jokios šviesos neužstotų. Taip pat jie turi ir atlikti savo funkcijas, netrukdyti vieni kitiems. Pavyzdžiui, sofa neturėtų užstatyti spintos, kad nebegalėtum į ją įeiti. Bet kartu ir spinta neturėtų kažkur viduryje kambario, geriausioje vietoje atsidurti. Augalams paskirkite vietas, kur namų interjeras šviesesnis, bet neatiduokite jiems visos šviesos. Geriau dėkite juos į apšviestas vietas, bet ne statykite ant paties šviesos šaltinio. Jeigu padėsite gėles ant palangės (ypač aukštas), tai augalai užstos šviesą, ji nepateks į kambarį. Geriau leiskite jai sklisti po visas erdves ir ten padėkite augalus. Jeigu yra nelabai daug langų, dažykite sienas baltai, o ir baldai galėtų būti šviesesnių spalvų. Kuo šviesesnė spalva, tuo daugiau ji atspindi šviesos. Juk ir planetos padangėje nešviečia, o tik atspindi šviesą. Tad leiskite jūsų būstui šviesti.

1 comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *