Segės – patiems madingiausiems!

SegėsSegės – tai papuošalas, suteikiantis aprangai išskirtinumo. Tai tokia aprangos detalė, kurios įsisegimas galimas bet kurioje rūbo vietoje – nuo džinsų galų iki palaidinės apykaklės. Segės taip pat dėvimos ir ant apyrankių, kartais net atstovauja galvos papuošalą ir būna dėvimos plaukuose ar įvairių modelių ir metų laikų kepurėse. Tai toks aksesuaras, kurio nereikia turėti daug, bet ne retais atvejais norisi turėti kuo daugiau, o nuo 2018-ųjų jų prekyba turėtų žymiai pakilti.

Apie segių sugrįžimą į rinką buvo pradėta galvoti 2016-siais, tačiau prireikė beveik dviejų metų, kad jos atgimtų iš naujo ir būtų vėl populiarios. Šią madą 2017-siais įtvirtino Dolce Gabanna Italijos mados namai, savo kolekcijoje pristatę gausų jų dėvėjimą. O tada ir prasidėjo masinis segių poreikis – įžymūs pramogų pasaulio atstovai seges pradėjo dėvėti net būdami namuose. Taip jie demonstruodavo savo mados suvokimo sklandumą ir pagarbą jai.

Dėl segių populiarumo dauguma žmonių buvo priversti aplankyti savo šeimos narius – gimtinėse buvo galima rasti pačių įdomiausių ir išskirtiniausių segių. Šiuo metu segių išvaizda pralenkia visas fantazijų ribas ir sukuria sąlygas kiekvienam žmogui jaustis kaip tikru mados žinovu bei pasekėju, todėl jų nėbėra būtina ieškoti užkampiuose – bene kiekviena papuošalų prekyvietė siūlo platų segių pasirinkimą.

Jau nuo senų laikų segių madas diktuodavo didingieji, tik jų paskirtis anksčiau buvo kiek kitokia. Puošnios segės dažniausiai buvo paprasčiausias talismanas, nešantis sėkmę, suteikiantis harmonijos. Paprastesnės segės seniau reiškė apsisaugojimą nuo blogų žmonių linkėjimų bei buvo tikima, jog nutolindavo mirties datą bei su laiku prikels iš numirusiųjų. Todėl istoriniuose kasinėjimuose galima aptikti ne vieną segėmis išpuoštą žmogaus aprangą.

Taigi, nėra keista tai, jog segių dėvėjimas ir anksčiau, ir dabar bendrine prasme reiškė išskirtinumą, tik su skirtingais tikslais. Šiuo metu segių mada yra grožio reikalas, bet norintiems tikėti – ir sėkmės talismanas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *