Pažvelgę į tam tikrų prekių asortimentą interneto parduotuvėje 1a.lt ir palyginę jų kainas su kainomis realioje parduotuvėje galbūt šalia esančiame prekybos centre, pamatysime keletą didelių skirtumų. Pavyzdžiui, pastebėsime, kad kainos internete beveik visada yra pigesnės. Tik pats atvežimas gali kainuoti daugiau, tačiau perkant didesnį kiekį tai gaunasi visai nedaug, be to, ir nuvažiavimas automobiliu į tas visas parduotuves kainuotų. Galiausiai ir galite pažymėti, kad atsiimsite prekes išdavimo terminale, tada net nekainuos pristatymas. Tad kokia čia paslaptis ir koks stebuklas, kad interneto parduotuvėse tos pačios prekės gali kainuoti žymiai pigiau nei tikroje parduotuvėje?
Lengviausiai randate pigiausią
Visų pirma, jūs turbūt ieškodami prekės internete patikrinsite jos kainą visose parduotuvėse, ir tam užtruksite tik kokia 10 minučių (tiek laiko gal bandytumėte tik prisiparkuoti kokioje užgrūstoje aikštelėje prie parduotuvės). Tarkime, domina koks mobilus telefonas ar kita elektronika. Pažiūrite greitai kokių 6 el. parduotuvių, kurios tokiomis prekėmis prekiauja, kainas, ir išsirenkate pigiausią. Dėl to ji jau iškart tampa mažesnė negu ta, kurią mokėtumėte realioje parduotuvėje.
Nereikia nuomotis parduotuvės
Prekės kaina susideda iš tiekėjo kainos, muitų ir visų kainų, kurias prideda pats pardavėjas. Dalis jos yra gaunamas pelnas, dalis – įvairios išlaidos, reikalingos prekės eksploatavimui ir pardavimui. Tarkime, parduotuvės nuoma gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų per mėnesį. O jeigu nori turėti parduotuves daugybėje skirtingų miestų, tuomet tos išlaidos tik didėja. Tačiau interneto parduotuvės eksploatacija sudarys iki 100 eurų (brangiausiu atveju) internete, ir dėl to atpigs visos prekės.
Nereikia samdyti pardavėjų
Taip pat parduotuvė patirs daug mažiau išlaidų dėl pardavėjų samdymo. Jų nereikės, reikės tik kelių prie kompiuterių dirbančių klientų aptarnavimo specialistų ir vieno ar dviejų IT žmonių, taip pat pilno logistikos skyriaus.
Galbūt moka mažesnius mokesčius
Galiausiai, gali būti, kad neturėdami parduotuvės kur nors Senamiestyje ar kažkur kitur, interneto parduotuvių savininkai sumokės kur kas mažesnius mokesčius negu tada, kai ta parduotuvė realiai įrengta, tad ir dėl to prekėsatpigs.
Dauguma prekių yra vežamos iš Kinijos. Atvežtos į Lietuvą prekės yra apkraunamos daugeliu mokesčių, susijusių su fizinės parduotuvės išlaikymu. Perkant internetu šis mokestis neprisideda, kas gerokai sumažina prekių kainą.