Įvairūs projektai

Tarptautiniai projektaiŠiais laikais jau daug kam žinoma, kas yra Europos Sąjungos projektas, nes iš jo galima gauti finansavimą norimai idėjai įgyvendinti. Kai ateina laikas teikti projektų paraiškas, visi žmonės ima vienytis, grupuotis, rašyti ir aprašinėti savo idėjas taip, kad finansavimą tik pavyktų gauti. Pagelbėti susitvarkyti su projektų rašymu ir rengimu gali padėti tokios įmonės kaip http://www.internationalprojects.lt/, tačiau žinoti, ko tiksliai nori, į kokią sritį pretenduoji, kokią idėją nori įgyvendinti – vis tiek turi žinoti pats žmogus. Kokiems Europos Sąjungos projektams dažnai aplikuoja žmonės, ir su kokiais klausimais jie susiduria?

Kultūriniai projektai

Kultūrinis Europos Sąjungos projektas yra ta sritis, kur retai kas gauna realaus pelno, ir finansavimo dažniausiai užtenka tik už mokamas paslaugas sumokėti, o iniciatoriai dirba patys nemokamai, kaip savanoriai. Kadangi kultūra dažniausiai nėra pati svarbiausia prioritetinė sritis, tai ir jos projektams skiriama mažiau finansavimo. Net ir tokios įmonės kaip InternationalProjects.lt nepakeistų tokios pasaulio tvarkos. Pirmiau visada svarbiau yra spręsti gyvybiškai svarbius klausimus (sveikatos, gyvenamosios vietos, socialinius, lygybės klausimus ir pan.). Tad kultūros lauko žaidėjai visuomet kasmet turi daug sunkių pergyvenimų, kol parašo projektus ir kol susitaiko su jų rezultatais, kurie labai dažnai būna, toli gražu, ne džiuginantys. Svarbu paminėti ir tai, kad kasmet net seniai veikiantiems kultūriniams dariniams tenka įrodinėti savo reikalingumą ir reikalauti finansavimo iš valstybės ar Europos Sąjungos iždų. Kadangi kultūros, meno produktai apskritai pasaulyje yra menkai apmokami, daug prasčiau parduodami nei kokia nors elektronika ar kitos brangios prekės, tai ir to finansavimo šiems žmonėms dažniausiai labai trūksta.

Socialiniai projektai

Socialinė sritis yra susijusi tiesiogiai su žmonių gyvenimu, su didžiausiomis jo problemomis, su tuo, kaip kas išgyvena, kur kokia lygybė, ar yra būtinos gyvenimo sąlygos. Socialinės srities darbuotojai, ypač dirbantys žemesnėse pareigose, kadangi nekuria realios produkcijos, taip pat dažniausiai yra prastai apmokami. Taigi, projektai iš Europos Sąjungos tampa dar viena menka galimybe šiek tiek užsidirbti. Populiarūs Europos Sąjungos projektai yra susiję su lygybe, rasizmu, diskriminacija, tolerancija, seksizmu, mažumomis, socialinę atskirtį patiriančiais asmenimis ar jų sluoksniais, tautiniais skirtumais ir pan.

Švietimo projektai

Švietimas paprastai suvokiamas labiau būtinas nei kultūra, todėl jis turi didesnį finansavimą. Taigi, švietimo projektai sulaukia šiek tiek daugiau paramos, ir ją gauna. Žinoma, projektai taip pat konkuruoja vienas su kitu, atsižvelgiama į tam tikras prioritetų sritis (tarkime, sklaidą regionuose ir pan.), todėl ne kiekvienas projektas gauna prašomą suteikti paramą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *