Kaip prisidurti prie algos

Jeigu esate jaunas žmogus, puikiai mokantis užsienio kalbą, tada vertimo paslauga gali leisti jums prisidurti prie algos. Šiais laikais labai populiaru yra būti laisvai samdomu darbuotoju, kai darbo krūvį ir tipą gali reguliuotis pats. Jeigu norite, galite būti vienu iš tų laisvai samdomų žmonių, kuriems papildomos vertimo paslaugos leidžia užsidirbti sumą pinigų. Kaip tokiu tapti, ir kokie tokio darbo pliusai bei minusai?

Kaip tapti laisvai samdomu vertėju

Vertimo paslaugaPirmiausiai, jeigu manote, kad vertimo paslaugos yra jums įkandamas dalykas, turite apie tai pranešti ir kitiems. Neslėpkite to, nes kitaip niekada neateis pas jus joks užsakovas. Taigi, pirmiausia papasakokite apie tai draugams ir pažįstamiems. Taip ir sakykite – norite versti ir jums reikia užsakovų. Gal kažką žinos ir suorganizuos. Geriausia, jeigu tai akcentuosite žmonėms, dirbantiems su leidyba, komunikacija, tarptautiniais santykiais susijusius darbus. Taip pat galite apie tai paskelbti ir socialiniame tinkle. Galite susikurti savo portfolio su darbų pavyzdžiais, kuriuos padarytumėte tam, kad būtų, ką parodyti. Kitas žingsnis – išsiųskite laiškus su savo CV įvairioms bendrovėms, kurios užsiima vertimais. Kitaip tariant, vertimų biurams. Tai jums leis apie save maksimaliai pranešti. Tik būtinai parašykite, kad norėtumėte ne darbo visą dieną, o būti laisvai samdomu darbuotoju. Tada jie turės tai omenyje ir jums galės suteikti prašomas darbo sąlygas. Kai tik ims megztis pirmieji darbiniai santykiai ir gausite užsakymą – išsiimkite individualios veiklos pažymą, kuri jums leis savo darbą atlikti legaliai. Žinokite, kokio dydžio mokesčius turite mokėti ir nuo kiekvienos gautos sumos pinigus persiveskite į kitą sąskaitą, skirtą mokesčiams kaupti. Taip jūs visada turėsite ir tam tikrą finansinę pagalvę, ir kartu taupysite mokesčiams skirtus pinigus.

Darbo privalumai

Dauguma laisvai samdomų darbuotojų išvardina tuos pačius darbo privalumus. Pagrindinis yra laisvė. Gali rinktis, kada nori dirbti, nereikia gaišti laiko eiti į kažkokias kontoras. Dirbti gali bet kur, kur pasiimi kartu su savimi kompiuterį – tiesiog visada pakeliui. Taip pat ir atlyginimas už valandą yra didesnis bei labiau motyvuojantis.

Darbo trūkumai

Kaip trūkumas dažniausiai įvardijama monotonija, jeigu dirbama namuose. Arba pašaliniai trukdžiai, kai namuose būna sunku susikaupti. Kai kurie žmonės niekaip negali savęs disciplinuoti, todėl jiems taip pat kyla dar daugiau sunkumų. Tačiau tokiems žmonėms verčiau būtų net ir neprisiimti tiek daug tokių darbų, kurių paskui nesinori dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *